Cloud
Erasmus-plus-baneris1
etwinning1
Emokykla-baneris1
lt-721
nepaprastoji1
Tevu-linija-baneris1
sku-baneris
higienos-bukle
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Pažintinės veiklos

Kas yra atliekos? Kas yra šiukšlės? Kaip teisingai rūšiuoti atliekas? Ką mes galime padaryti, kad mūsų aplinka būtų švaresnė? 

Į šiuos klausimus „Naminukų“ grupės vaikai rado atsakymus ŠRATC organizuotoje edukacinėje valandėlėje. Vaikai ne tik sužinojo daug naudingos informacijos apie atliekų rūšiavimą, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, bet ir patys dalinosi savo žiniomis ir patirtimi. Vaikai apsilankė „Daiktų kiemelyje“, sužinojo apie daiktų dalijimosi iniciatyvą, skatinančią žmones jiems nereikalingus, bet dar tinkamus naudoti daiktus ne išmesti į atliekas, o atvežti į kiemelį ir pasidalinti su kitais. Dalyvavo ekskursijoje po didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.

Dėkojame mūsų kelionę palengvinusioms ir kartu su mumis edukacijoje dalyvavusioms Luknės, Gabijos, Eivos, Jorio mamoms.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Daina Kantauskienė

Atnaujinta: 2024-10-17

Kiekvienais metais spalio antrąjį šeštadienį minima Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Šiemet Europoje ši diena minima jau 15-ąjį, o pasaulyje 9-ąjį kartą. Šią dieną siekiama paskatinti žmones sutikti būti donorais ir taip išgelbėti kitų gyvybes.

Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centre, apsilankęs Mėtos tėtis, gydytojas Justinas Blieka, su vaikais aptarė kodėl reikalingi vidaus organai žmogaus kūnui, galėjo paklausyti, kokį garsą skleidžia širdis, skrandis ir plaučiai, pačiupinėti, patyrinėti ir suprasti, kad pilvukas nėra tuščia ertmė, į kurią įkrenta maistas, ten yra vidaus organai, kurie mums gyvybiškai svarbūs ir kaip svarbu sveikai gyventi, kad jiems nepakenkti. Su įdomumu vaikai žiūrėjo transliuotus siužetus apie sraigtasparniu atgabentą taip reikalingą širdį laukiančiam ligoniui.

O piešdami ir gamindami donorystei skirtus stendus su priešmokyklinių grupių ugdytiniais išsiaikinome   kaip yra paprasta padėti pasveikti sunkiam ligoniui ar net išgelbėti žmogaus gyvybę. Būtent kraujo donorystė – yra tas būdas, kuomet nepatiriant jokios žalos savo organizmui ir dovanojant kraują ar širdutę galima tapti tikru, gyvenimus gelbstinčiu herojumi!

  Visuomenės sveikatos specialistė Jordana Kurtinaitienė 2023-10-06

Atnaujinta: 2023-11-28

Spalio 11d. mūsų įstaigos „Nykštukų“, „Saulės zuikučių“ ir „Naminukų“ grupių  ugdytiniai vyko į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą,  Katinų muziejų, aplankė „Gyvūnijos sodą“.

Gamtininkų centre vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pažinkime šunį“, kurio metu mokytoja Lidija Švenčionienė su nuostabaus grožio kurtų veislės augintine Asia suteikė vaikams žinių apie šunų laikymą, dresavimą, kailio priežiūrą. Vaikai mokėsi saugiai susipažinti su svetimu šunimi: kaip prieiti prie svetimo šuns, kaip elgtis, jei šuo nusiteikęs nelabai draugiškai, kaip vedžioti šunį ir pan. Asios draugiškumas sužavėjo tiek vaikus, tiek suaugusiuosius.

Katinų muziejuje pamatėme didžiulę 6000 eksponatų, atkeliavusių iš viso pasaulio, galybę bei įvairovę. Labiausiai vaikams patiko vaikščiojantys gyvieji katinų muziejaus katinai – rusų mėlynasis katinas Direktorius, smalsuolis Irisas ir kiti aplink zujantys draugiškieji keturkojai.

Gyvūnijos sode nustebino kalbančios papūgos, kanarėlės, iguanos, gyvatės, ropliai. Vaikų susižavėjimui nebuvo ribų. daugelis žadėjo dar kartą sugrįžti su šeimos nariais ir draugais.

Nors kelionė su visomis edukacijomis trūko beveik dvi valandas, tačiau laikas neprailgo . Grįžome pasisėmę ir žinių, ir puikios nuotaikos.

Informaciją parengė logopedė Algina Kaulinienė

Atnaujinta: 2023-11-28

Spalio 20 d. gausus būrys „Nykštukų“, „Saulės zuikučių“, „Naminukų“, „Žirniukų“ grupių ugdytinių ir „Smalsučių“ grupės atstovai su dovanomis buvo nuvykę aplankyti „Šiaulių letenėlėje“ įkurdintų beglobių keturkojų.

Kelionė neprailgo, važiavome  dideliu autobusu, vis pasižvalgydami pro langus, o ir prieglaudėlė netoli- truputį už Verbūnų,  Sneigių kaime.

Jau iš toli pamatėme burzgiančius traktorius ir smėlį vežančias  mašinas, kurios tvarkė prieglaudos  prieigas , kad patogiau būtų ir darbuotojams, ir lankytojams pasiekti keturkojus gyvūnus. Girdėjome  skardžius  šunų balsus, kurie savo lojimu pasitinka kiekvieną į svečius atvykusįjį.

Ropštėmės iš autobuso ir darbuotojų padedami nešėme atvežtas lauktuvės kieman. Nespėjus visko sudėlioti, apspito mus būrelis mažų šunyčių, kurie aktyviai ropštėsi ant lauktuvių kalno ir puolė uostinėti ir net ragauti mūsų atvežtas vaišes. Smagu buvo visiems- ir mums, ir šuniukams. Pastarieji leidosi glostomi, apkabinami ir , žinoma, vaišinami. Vaikų emocijos liejosi per kraštus.

Aplankėme visus voljeruose lakstančius šunelius. Buvo ir smagu, ir truputį graudu matyti tiek daug liūdnų, su viltimi į atvykusiuosius žvelgiančių akučių. Kaip bebūtų gerai prieglaudėlėje, visi nori gyventi savuose namuose ir turėti mylinčius šeimininkus. Su vaikais aptarėme ,kaip atsakingai elgtis su gyvūnėliais, juos globoti, prižiūrėti, mylėti.

Dėkojame visiems- vaikų tėveliams, darbuotojams, visai bendruomenei, pasidalinusiems gerumu, atjauta su mūsų mažesniaisiais keturkojais gyvūnėliais. Tikime, kad pasidalintas gerumas grįžta mums patiems  pasidauginęs keleriopai.

Informaciją parengė logopdė Algina Kaulinienė.

Atnaujinta: 2023-10-25

2023 m. gruodį. „Žirniukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo Šiaulių miesto Amatų centro rengiamoje edukacijoje „Kalėdinis varpelis“. Norimomis spalvomis dekoravo išdegto molio varpelį. Vaikai džiaugėsi savo ir draugų darbeliais, pasakojo įspūdžius, jais pasidalino su tėveliais.

Atnaujinta: 2023-12-28

„Naminukų“ grupės ugdytiniai keliavo į Žaliūkių malūnininko sodybą. Vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje – kūčiukų kepime. Sužinojo apie advento, Kūčių, Kalėdų papročius, tradicijas, burtus. Patys ruošė kūčiukus, stebėjo kepimą krosnyje, ragavo. O jau kokie skanūs iškepė!!!

Informaciją parengė mokytoja Jurgita Tamošauskienė

Atnaujinta: 2023-12-28

„Naminukai“ ir „Žirniukai“ sudalyvavo nepaprastoje veikloje „Mažas kaip vabalėlis“ su rašytoja ir iliustruotoja Kotryna Zyle. Mažas kaip vabalėlis – unikali paveikslėlių knyga, kurioje per vabalėlio Ūpo pasaulio pažinimo istoriją vaikams atskleista suvokimo pločio ir žiūros taško svarba mūsų gyvenime. Autorė skaitė istoriją, kartu su vaikais tyrinėjo iliustracijas ir bandė atsakyti į didelius mažo vabalėlio klausimus.

Atnaujinta: 2021-05-17

Vilniaus Universiteto Šiaulių akademijos STEAM centre 2023 m. lapkritį vyko pažintinės edukacijos „Paslaptingas elektros pasaulis“. Edukacijose dalyvavo „Nykštukų” ir „Saulės zuikučių” grupės.

Dar senovėje buvo pastebėta, kad gintaras patrintas į vilną traukia smulkius daiktus. Vėliau buvo atrasta, kad daiktus gali traukti ne tik gintaras, bet ir stiklas, deimantas ir kitos medžiagos. Šią savybę mokslininkai pavadino elektrine. Kūnai, kurie gali pritraukti prie savęs kitus kūnus, vadinami įelektrintais. Veiklos metu vaikai mokysis įelektrinti kūnus, praktiškai išbandys įelektrinimo reiškinius, atskirs pipirus nuo druskos, išmoks magiškai nukreipti vandens srovę ir sukurs „gyvatėlių“ šokį. Taip pat išbandys interaktyvią šokių sistemą, šokdami lavins greitą reakciją, pusiausvyrą, dėmesį. Numatomi rezultatai:

Žinos, kad trinant kūnus šie įsielektrina.

Supras, kad įelektrinti kūnai pasižymi traukos/stūmos savybe.

Gebės įelektrinti kūnus.

Informacijos apie edukaciją šaltinis:

Paslaptingas elektros pasaulis

Atnaujinta: 2023-11-28

Priešmokyklinukai „Saulės zuikučių“ ugdytiniai su tėveliais išbandė saldžią edukacinę pamoką – lankėsi „Rūtos“ šokolado fabriko edukacijoje. Jos metu vaikai susipažino su šokolado rūšimis, skoniu, kvapais ir savybėmis.

Vaikai patys gaminamo šokoladinius ir marcipaninius saldainius, o saldainio priedus rinko pagal spalvas, skonius, išvaizdą, konsistenciją, kas riešutus, kas draže, o kas šokolado plokšteles ir puošė pagal savo sumanymą. Įveikti paslaptis ir užduotis padėjo tėvelių darbščios rankos ir noras gaminti kartu.

Pasigamintus saldainius susidėjo į firminę „Rūtos“ dėžutę – tai darbo užbaigimo suvokimas ir estetikos pradžiamokslis! Netikėtas edukatorės pasiūlymas prisilaižyti šokolado „kiek telpa“ labiausiai pradžiugino vaikus… tai ir laižėm su šaukštais, pirštais ir kitaip…

Informaciją parengė mokytoja Gražina Kriaučiūnienė

Atnaujinta: 2023-12-28

2022 m. gegužės 3 d. „Smalsučių“ grupės bendruomenė mūsų centrui padovanojo raudonąjį kamieninį serbentą. Tai dar vienas augalas mūsų kuriamam pažintiniam sodui. Ačiū „Smalsučių“ komandai už šią iniciatyvą 😊

Atnaujinta: 2022-05-05

Pirmieji bandymai pakeliauti pažintinei veiklai – „Smalsučių“ grupės ugdytinių apsilankymas jaunųjų gamtininkų centre. Pasirinkta edukacinė programa „Šalia arklio“, kurios metu vaikai buvo supažindinti su žirgų charakterio, biologinėmis bei psichologinėmis savybėmis, priežiūra, treniravimu, žirgų sporto rūšimis. Aišku, visi labai norėjo ir pajodinėti.

Daugiau įspūdžių: https://youtu.be/pI3jE58H6R

Atnaujinta: 2021-05-31

2021 m. balandžio 2 dieną Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko virtualus Sensorinių skaitymų užsiėmimas „Nelė ir Cezaris. Ragauk, liesk, žiūrėk!” Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro ugdytiniams. Šiam užsiėmimui ruošėmės pačias įvairiausias priemones, tokias kaip plastiliną, kinetinį smėlį, akmenėlius, vandenį ir ledukus, pieštukus (reikėjo smailaus daikto), švelnius pliušinius žaislus, kvapus, net maistą (citriną, cukrų), plastikinius vabzdžius, drugelius bei lupą. Klausydami skaitomos pasakos vaikai tyrinėjo, lietė, ragavo, klausėsi, uostė! Nauja įdomi patirtis susieti skaitymą su pojūčiais!

Atnaujinta: 2021-05-14

„Pelėdžiukai” kovo pabaigoje aplankė atnaujintą Šiaulių istorijos muziejų ir dalyvavo edukacijoje. Kadangi jau pavasaris, atbunda gamta, sugrįžta paukščiai, vaikai padedant edukacijos vadovei gamino molinius paukštukus. Daug įdomių minčių ir vaikų pastebėjimų sukėlė apžiūrėta ekspozicija.

Atnaujinta: 2023-11-28