+370 (41) 52-39-25

info@pauc.lt

Papilės g. 3, LT-76196 Šiauliai

,,Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai išmaniojoje lentoje žiūrėjo vaizdus apie didingas Lietuvos pilis. Labiausiai patiko PANEMUNĖS PILIS, kadangi ji ne tik graži, bet ir įdomi savo konstrukcija.

Žiūrėdami į pilies formą patys ją kūrė ir dėliojo iš tuščių panaudotų dėžučių ir ritinių. Po to pasiskirstę komandomis ir pareigomis ėmėsi darbo.

Pastatyti tokią pilį truko ne vieną dieną, bet pavyko puikiai!

 

„Žirniukų“ grupės vaikai kompiuterio ekrane apžiūrėjo Lietuvos pilių atvaizdus, rinko gražiausią. Konstravimui pasirinkome MEDININKŲ PILĮ.

Vaikai pabandė nupiešti brėžinį, padedami mokytojos padėjėjos Jolitos, iš medžio ir kartono atliekų suklijavo sienas, dekoravo popieriaus  atliekų kvadratėliais, sukūrė  Lietuvos vėliavos aplikaciją.

Sukonstravę pilį, diskutavo, kaip galima išmatuoti jos aukštį ir plotį. Pasitelkė sąlyginius matus: sprindį, mašinėlę, mažą žaisliuką. Skaičiavo, kiek ir kokių daiktų tilptų, kiek reikėtų mokytojos ar vaikų sprindžių matuojant bokštą.

„Obuoliukų“ grupės vaikai apžiūrėję visas siūlomas pilis, bendru sutarimu nusprendė pasirinkti NORVILIŠKIŲ PILĮ, kuri sužavėjo savo išskirtinumu ir toliausiai nutolusia nuo mūsų gyvenamosios vietos.

Apžiūrėję, kokių antrinių žaliavų turi daugiausiai, nusprendė, kad panaudos butelių kamščius – sienoms, o kiek jų sunaudojome, tikrai daug. Tuomet dar balkonui  ir arkoms naudojome turimas medines kaladėles, o kolonoms – popierinių rankšluosčių ritinėliai puikiai pavyko išgauti norimą vaizdą.

Kai jau pilis iškilo, tuomet visų širdys džiaugėsi, jog statinys iškilo toks, kokio ir tikėjomės.

„Saulės zuikučių“ grupė. 2023 metais Tauragė yra paskelbta Lietuvos kultūros sostine, kuri sieks sujungti istoriją, komunikaciją ir gamtos grožį naujiems siekiams ir gimtosios šalies garsinimui. TAURAGĖS PILIES statyba pasirinkta nes:

-„labai balta“- Toma,

-„turi apvalius langus“- Agota,

-„su karūna“- Liutauras.

Pilies statybai naudota: antrinės žaliavos, natūralūs akmenys, medžio šakelės, guašas, spalvotas popierius, karšti klijai, lankstiniai iš popieriaus.

Darbo eiga: pagrindinį pilies pastatą, tvorą,  spalvino vaikai.

Taip pat  vaikai  aplikavo „žolę“, žirgų gamybai lankstė popieriaus juosteles. Mokytojai padedant bandė nubraižyti ir išmatuoti  pilies statinio  matmenis.

Kas gi nepažįsta GEDIMINO PILIES? O „Naminukų“ grupės vaikams buvo įdomu sužinoti ir apie kitas Lietuvos įžymias pilis. Kartu su vaikais interaktyvioje lentoje apžiūrėjome, aptarėme pilių nuotraukas. Labiausiai patikusią – Raudonės pilį ir nutarėme pastatyti. Kaip tikri architektai pirmiausiai nubraižėme pilies planą, suskaičiavome pilies bokštus, sutartiniais ženklais pažymėjome aukščiausius. Susitarėme iš kokių priemonių statysime.

Pilies statymas vyko pagal brėžinį, vis apžiūrint, aptariant pilies nuotraukas, ne tik iš fasadinės pusės, bet ir iš viršaus. Pastatę ėmėmės dažymo darbų, o kur dar langai, durys, aplinkos kūrimo ir puošimo darbai. Raudonės pilyje jau apsigyveno šeimininkai, kurie labai laukia pilies lankytojų.

Lietuvos istorija – didelė vertybė mūsų dinamiškame gyvenime. „Nykštukų“ grupės ugdytiniai domėjosi Lietuvos pilimis, jų šlovinga istorija, ieškojo informacijos įvairiuose šaltiniuose. Nutarėme sukonstruoti Medininkų pilies maketą.

Mažieji konstruktoriai rinkosi įvairias medžiagas – Lego kaladėles, antrines žaliavas, gamtinę medžiagą, plastiliną. Statydami stebėjo vaizdus kompiuterio ekrane, nuotraukose, ieškojo pilies lokacijos Lietuvos žemėlapyje. Įvairiais matų vienetais matavo bokšto aukštį, plotį, aikštės perimetrą.

Ugdytiniai aktyviai dalyvavo konstravimo procese, tarėsi, teikė pasiūlymus, patyrė kūrybos, saviraiškos, bendravimo džiaugsmą.

 

Atnaujinta: 2023-03-10

PARTNERIAI
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Klaipėdos regos ugdymo centras
Klaipėdos regos ugdymo centras
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Sveikatiada
Sveikatiada
Sveika mokykla
Sveika mokykla
Lietuvos mažųjų žaidynės
Lietuvos mažųjų žaidynės
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas