+370 (41) 52-39-25

info@pauc.lt

Papilės g. 3, LT-76196 Šiauliai

2022 m. spalio-lapkričio mėnesiais Centro STEAM komanda organizavo Respublikinį STEAM projektą „Žaidžiu, konstruoju ir skaičiuoju“. Projektu siekta formuoti STEAM gebėjimus matematikos ir inžinerijos srityse, stiprinti žaidybinės veiklos įgūdžius, taisyklių kūrimo gebėjimus bei skatinti vaikų tarpusavio bendradarbiavimo, pagalbos ir atsakingumo nuostatas.

Dalyvių veiklų aprašymai ir pateikti pavyzdžiai:

„Raidžių pasaulis“

Skaičiavimo ir matavimo ugdymo srities lavinimas ir pritaikymas savaitės temoje „Raidžių pasaulis“. Vaikai lavino konstravimo įgūdžius ir mokėsi juos pritaikyti kuriant savo pirmąsias vardo raides. Pagal nupieštą brėžinį skaičiavo kiek prireiks kaladėlių ir kaštonų sukurti vardo raidę.  Vaikų amžius 5–6 m.

Klaipėdos lopšelio-darželio „Liepaitė“ IU mokytoja Jovita Bertašienė.

,,Ką aš žinau apie Panevėžį”

Projektas, tema ,,Ką aš žinau apie Panevėžį” truko dvi savaites. Veiklos vyko regos centro ,,Linelis” grupės ir lauko aplinkoje, muziejuje, miesto erdvėse. Naudotos priemonės: antrinės žaliavos, dailės priemonės, konstruktoriai. Vaikų idėja – kurti savo namą įvairiomis priemonėmis. Vaikai matavo savo namų ilgį, plotį, aukštį, juos svėrė, lygino tarpusavy savo namus. Iš pagamintų namų sukūrė miestą. Vaikų amžius 6 m.

Panevėžio regos centro ,,Linelis” mokytoja metodininkė Danutė Kalinauskaitė.

„Trys paršiukai“

Pasaka „Trys paršiukai“ pasirinkta dėl to, kad kiekvienam vaikui reikalingi namai. Veikla truko dieną. Priemonės buvo plastikiniai šiaudeliai, mediniai iešmeliai, paprastos šakelės, popierius ir plastilinas. Vaikai gavo užduotį pastatyti tvirtą namą paršiukams, kad šis nesugriūtų net pučiant vėjui. Po vieną namelį dėjome priešais ventiliatorių ir stebėjome ar atlaikys, atsirado kas pabandė ir šiaip papūsti, atsirado ir pasiūlymų neštis į kiemą ir pažiūrėti ar vėjas nugriaus namelį ar ne. Vaikai nameliuose apgyvendino ne tik paršelius, bet įvairius žvėrelius, pagal pasaką ėjo vieni pas kitus į svečius ir žaidė namais.  Vaikų amžius 6 m.

Panevėžio rajono Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ vyresnioji mokytoja Giedrė Survilienė.

Limuzino gamyba

Vaikai grupėje sugalvojo žaisti vestuves, tad mergaitės gaminosi iš tualetinių ritinėlių gėlių kompozicijas, o berniukai nusprendė pasigaminti automobilį – limuziną. Pirmiausiai berniukai nusipiešė, aptarė kokių detalių jiems reikės, kokios spalvos, užrašė koks skaičius bus ratu, langų, kėbulo, lempų. Limuzino gamybai panaudojome kartoninę batų dėžę, Ritinėlius nuo popierinių rankšluosčių, vienkartines lėkštes bei popierių. Berniukai šiuo limuzinu atvyko į vestuves. Vyko šauni šventė. Vaikų amžius 3–5 m.

Kauno lopšelis-darželis „Židinėlis“ IU mokytoja metodininkė Vilma Bikulčienė

 

„Kosmoso platybėse“

„Kosmoso platybėse“  Šio projekto veikla buvo įgyvendinta 5 dienas, nes buvo susieta su savaitės tema apie kosmosą. Iš antrinių žaliavų-dėžių vaikai patys pasiskirstė, kas ir su kuo konstruos. Konstruodami vaikai veikė savarankiškai be suaugusiojo įsikišimo, kėlė daug diskusinių klausimų: kas toliau nuskris į kosmosą(erdvėlaivis, raketa ar orlaivis – pačių vaikų sugalvoti pavadinimai), kokiu keliu skris, kad greičiau pasiektų kosmosą. Patys pasirinko su kuo išmatys statinių ilgį, plotį, aukštį. Vaikai pasiūlė nunešti į kitą patalpą ir įsitikinti, kuris jų statinys sunkiausias-lengviausias. Vėliau vaikai pasiūlė išbandyti, ar robotukas ir BEE-BOT patemps jų nors vieną statinį. Vėliau vaikai žaidė vaidmeninius žaidimus tol, kol dėžės visai suplyšo ir net nebespėjome jų papuošti. Vaikų amžius 6 m.

Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro vyresnioji PU mokytoja Jurgita Kvietkauskienė, PU mokytoja metodininkė Asta Žvigaitienė

STEAM bandymas

„Žirniukų“ vaikai atliko STEAM bandymą ir įvairiomis meninės raiškos priemonėmis, pagilino dydžių, geometrinių formų sąvokų žinias, noriai ir džiugiai įsitraukė į veiklas ne vieną dieną. Mokėsi iš nepavykusių veiksmų, padėdavo draugui jei nepavykdavo. Šio projekto veiklas vaikai įgyvendino savaitę grupės patalpose. Vaikų amžius 3 m.

Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro vyresnioji IU mokytoja Ilona Norienė

STEAM bandymas su muilu

„Žirniukų“ grupės vaikai atliko STEAM bandymą su skystu muilu, aliejumi ir šiaudeliais pūtė muilo burbulus, stebėjo jų dydį, pavadino formą ir įvairiomis meninės raiškos priemonėmis vaizdavo ką pamatė, sužinojo, pagilino dydžių, geometrinių formų sąvokų žinias, noriai ir džiugiai įsitraukė į veiklas. Džiūgavo ir negalėjo atsitraukti nuo muilo burbulų. Vaikų amžius 3 m.

Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro vyresnioji IU mokytoja Ilona Norienė, IU mokytoja metodininkė Asta Žvigaitienė

Uogienių arbata

Veikla „Uogienių arbata“ – vaikai įvairiapusiškai tyrinėjo uogienes, gaminosi arbatas, jas ragavo, vertino. Tyrinėjo, kaip uogienė nudažo vandenį, kodėl viena nudažė ir pakvipo greitai, o kita liko vandens stiklinės dugne, priežastis uogienės konsistencija ir vandens temperatūra. Vaikai puikiai išskyrė kvapus ir uogienės savybes: vyšnių uogienė nudažė vandenį iš karto, nes skysta, o aviečių uogienę reikėjo maišyti, nes tiršta, kad pasklistų kvapas ir nusidažytų vanduo. Ragaujant visi atpažino vieną kvapą-vyšnių. Plėtodami veiklą konstravo serviravimo padėklus-lėkštes patiekti skanumynams prie arbatos. Kai kurie vaikai grasiai pasvajojo, kad norėtų kasdien uogienės arbatos! Vaikų amžius 4–5 m. Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro vyresniosios IU mokytojos Vilma Maslauskė ir Gražina Kriaučiūnienė

Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro vyresniosios IU mokytojos Vilma Maslauskė ir Gražina Kriaučiūnienė

 

 

Vaikai iš popierinių puodelių ir siūlo gamino telefonus. Ši veikla vaikams puikiai iliustravo, kaip iš tikro veikia tradiciniai telefonai. Vaikai skaičiavo, kiek ir kokių priemonių reikės norint pagaminti telefonus, mokėsi veikti poroje.

Tyrinėjo telefonų veikimą, bandė, svarstė, kaip turi būti įtemptas siūlas, kad būtų galima geriau girdėti draugą. Telefonus vėliau panaudojo naratyvinio žaidimo metu „Slėpykla“. Vaikų amžius 3–4 m.

Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro IU mokytoja metodininkė Daina Kantauskienė

Atnaujinta: 2022-11-18

PARTNERIAI
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Klaipėdos regos ugdymo centras
Klaipėdos regos ugdymo centras
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Sveikatiada
Sveikatiada
Sveika mokykla
Sveika mokykla
Lietuvos mažųjų žaidynės
Lietuvos mažųjų žaidynės
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas