+370 (41) 52-39-25

info@pauc.lt

Papilės g. 3, LT-76196 Šiauliai

 

 

Apie projektą

Projektas skirtas 3–6 metų vaikams. Kokius Superherojus turi mūsų šalies vaikai ir kokius gyvenantys Europoje, pasaulyje? Kiek jie svarbūs vaikui ir kokį vaidmenį atlieka formuojant vaikų socialinius įgūdžius, kritinį mąstymą, bendravimą, savęs pažinimą ir empatiją.

Tikslas

Plėsti ir turtinti vaikų žodyną, tobulinti kalbos ir kalbėjimo įgūdžius per Europos/pasaulio pažinimą.

Projekto trukmė

2021-11-15 – 2021-12-05

Darbo eiga

  1. Projekto partnerių prisistatymas (2021-11-15 – 2021-11-21)

Kiekvienas vaikas (grupė/klasė) turi vieną (kelis) mėgstamus animacinių filmų ir pasakų herojus, kuriuos padedant šeimos nariams, pedagogams žodžiu, piešiniu, nuotrauka, vaizdo įrašu pristato projekto dalyviams.

  1. Projekto vykdymas (2021-11-22 – 2021-11-28)

Vaikai pasakoja vienas kitam apie savo superherojus, diagramų pagalba renkami mėgstamiausieji, populiariausi herojai. Siekiant išsiaiškinti superherojų galias, kuriami minčių žemėlapiai. Savo naujus įspūdžius, žinias, potyrius vaikai perteikia žaisdami vaidmeninius žaidimus, kurdami pasakojimus, eiles, mįsles, inscenizacijas.

  1. Projekto apibendrinimas savo įstaigos tinklalapyje, Twinspace erdvėje (2021-11-29 – 2021-12-05)

Tikėtini rezultatai

Vaikai tobulins sakytinės kalbos, kritinio mąstymo, kūrybinius gebėjimus, patirs teigiamų emocijų, naujų įspūdžių, pasidalins žiniomis, patirtimi. Pedagogai pasidalins gerąją darbo patirtimi su kolegomis įstaigos tinklalapyje, eTwinning platformoje, Twinspace erdvėje.

 

„Saulės zuikučiai“ 4–5 m. amžiaus vaikai sudalyvavo tarptautiniame eTwinning projekte „Mano super herojų galia“.

Vaikai noriai ir įdomiai pasakojo draugams ir auklėtojoms apie savo herojus, jų gerus darbus. Kartu sportavo, žaidė, lipdė, spalvino, mėgavosi procesu. Visi norėtų daryti gerus darbus, padėti kitiems, kaip ir jų mylimiausi herojai. Daug teigiamų emocijų suteikė fotosesija su super herojais, jų atributika.

Populiariausias superherojus: „Šuniukai – Patruliai“.

Netikėtas požiūris į superherojų buvo sugalvotas mamos ir dukros „Riešutų lapelis“, kurį pasiuvo mama. Šis lapelis gyveno „Gyvučių“ mieste ir padėjo gaudyti „rages“, kurios viską iš visų vogdavo.

Super herojų galia tikrai stebuklinga ir naudinga.

 

„Naminukai“ šiame projekte yra patys mažiausi dalyviai, bet jau turi savo mėgstamus animacinių filmų herojus. Projekto pradžioje bendradarbiaujant su tėvais, išsiaiškinome mėgstamiausius vaikų herojus, kvietėme atsinešti iš namų herojų rūbus, atributus, aksesuarus, knygeles, žaidimus. Buvo suorganizuota parodėlė, kuri kiekvieną dieną keitėsi, pildėsi. Įdomu buvo stebėti, atrasti, kad ir kitų projekto dalyvių mėgstamiausi herojai yra tokie pat, vaikai iš įvairių Europos šalių mėgsta tuos pačius animacinių filmų herojus.

Vis tik daugiausiai patiktukų surinko šuniukai Patruliai, Ledo šalies herojės: Ana ir Elza. Vaikai gamino herojų kaukes, ypatingų galių turinčias apyrankes, piešė Pižamų herojus: Katytę, Driežą, Pelėdą. Superherojų iššūkiai: siūlų labirintas, ugnies žiedas, magiško apsiausto galia.

Vaidmeninių žaidimų pagalba mokėmės atlikti gerus darbus, padėti vienas kitam, atlikti super galių reikalaujančias užduotis – iššūkius. Siūlų labirintas, ugnies ratas, lego miestas puikiai pasitarnavo spontaniškiems vaikų vaidmeniniams žaidimams, kurių metu vaikai ugdėsi gebėjimą bendradarbiauti, turtino žodyną ir lavino kalbą.

 

„Nykštukų“ grupės vaikai „Labaduko“ teatriuko studijoje pristatė savo superherojus. Vaikai dalyvaudami kūrybiniame procese gebėjo pažinti superherojų vidinį pasaulį, laisvai ir individualiai reiškė emocijas, nesuvaržytai ir kūrybiškai mąstė, kūrė.

,,Pelėdžiukų” superherojus Nr. 1.

Šunyčiai patruliai, tai ir apranga , batukai, pagalvės, mašinos šu šuniukais, dėlionės, piešiniai. Populiarus ir , Žmogus Voras”

Tarptautinis eTwinning projektas „Super herojų galia“, skirtas ikimokyklinio amžiaus 3-6 m. vaikams buvo vykdomas nuo 2021-11-15 iki 2021-11-28 d. Mūsų įgyvendintomis akimirkomis jau pasidalinome, o dabar kiek daugiau apie projektą. Projekto idėjos autoriai: auklėtojos Daina Kantauskienė, Vilma Maslauskė, Jolanta Romanovaitė, Palmira Vasiliauskienė.
Projekte „Super herojų galia“ dalyvavo 24 dalyviai: iš Lietuvos- 17, iš mūsų įstaigos dalyvavo 4 grupės „Saulės zuikučiai“, „Naminukai“, „Nykštukai“, „Pelėdžiukai“., Turkijos – 5, Ispanijos – 1, Rumunijos – 1.
Projektu siekta plėsti ir turtinti vaiko žodyną, kritinį mąstymą, savęs pažinimą, empatiją išsiaiškinant Lietuvos ir kitų europos šalių populiariausius „Superherojus“, jų galias ir kiek jie svarbūs vaiko gyvenime. Tiek Lietuvos, tiek kitų šalių vaikų daugiausiai dėmesio sulaukė „Super herojai“: „Šuniukai – Patruliai“, ‚Žmogus Voras“, „Halkas“ir princesė Elza.

Projekto metu buvo vykdomos įvairios veiklos: diskusijos, pristatymai, piešimas, diagramų sudarymas, minčių žemėlapių kūrimas, įvairūs vaidmeniniai, sportiniai žaidimai, inscenizacijos mėgdžiojant savo mylimiausius superherojus leido išsirinkti, populiariausius herojus.
Projekto tema daug teigiamų emocijų suteikė vaikams, kurie norėjo būti panašūs į savo herojus, daryti gerus darbus, padėti kitiems, bet ir vaikų tėveliams, kurie noriai įsitraukė į projektą.

Pasidaliname ir projekto tarptautinių partnerių projekto akimirkomis.
Informaciją parengė auklėtoja Vilma Maslauskė.

Atnaujinta: 2021-12-08

PARTNERIAI
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Klaipėdos regos ugdymo centras
Klaipėdos regos ugdymo centras
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Sveikatiada
Sveikatiada
Sveika mokykla
Sveika mokykla
Lietuvos mažųjų žaidynės
Lietuvos mažųjų žaidynės
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas