+370 (41) 52-39-25

info@pauc.lt

Papilės g. 3, LT-76196 Šiauliai

2020 m. spalio 5 – 30 d. Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centre vyko projektas „Emocijos, aš ir gyvūnai“. Projekto metu vaikai pasakojo vieni kitiems apie savo augintinius, gyvūnus sutiktus artimoje aplinkoje. Dalinosi žiniomis, patirtimi, kaip rūpinasi savo augintiniais, juos maitina, prižiūri, žaidžia. Vaikai kūrė įvairius kūrybinius darbus, dalinosi mintimis, emocijomis, jausmais, kurias jiems sukelia bendravimas su gyvūnais. Džiaugsmas, ramybė, laimė, atsakomybė, meilė, draugystė, pasitikėjimas, pagarba, rūpestis – dažniausiai kylantys jausmai, mums būnant šalia gyvūnų. Svarstėme, kodėl kartais būdami šalia gyvūnų jaučiame  nerimą, baimę, nepasitikėjimą. Aptarėme saugaus bendravimo su gyvūnais taisykles.

Buvo surinkta informacija, kiek ir kokių augintinių augina Centro ugdytiniai ir pedagogai. Nuostabą kėlė augintinių įvairovė, statistinėje informacijoje buvo užfiksuoti šuniukai, kačiukai, vėžliai, žuvytės, jūrų kiaulytės, šinšilas, papūgos, žiurkėnai, triušiai, burundukai ir net skruzdėlių šeima. Vis tik pirmą ir nepralenkiamą vietą užėmė šuniukai‼

Aktyviai įsijungėme į akciją „Padėk Šiaulių gyvūnų globos gyvūnams“. Padedant tėveliams, buvo surinkta maisto, vienkartinių paklotų, piniginių lėšų, „Naminukų“ grupės vaikai iš senų marškinėlių numezgė du kilimėlius gyvūnų globos namų gyventojams. Centro atstovų „Smalsučių“ grupės vaikų, auklėtojos Giedrės Pipinytės-Grunskienės, logopedės Alginos Kaulinienės, direktoriaus pavaduotojos Aurelijos Leišienės išvyka į Šiaulių Letenėlę buvo tikrai įsimintinas renginys. Vaikai ne tik nuvežė suaukotas dovanas, bet ir įgijo žinių apie atsakomybės nebuvimo pasekmes, turėjo galimybę pamatyti paliktų, atstumtų gyvūnų gyvenimą, pastebėti jų emocijas.

Projekto baigiamoji dalis – interaktyvioji savaitė FB paskyroje „Emocijos, aš ir gyvūnai“ sujungė gausų Šiaulių miesto lopšelių-darželių, Medelyno progimnazijos pedagogų ir jų ugdytinių būrį. Interaktyviosios savaitės dalyviai dalinosi vaizdo, nuotraukų įrašais, savo patirtimi, žiniomis apie gyvūnus ir aišku tikromis, nesuvaidintomis emocijomis.

Išvyka į Šiaulių Letenėlę>>

 

Informaciją parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Daina Kantauskienė

Atnaujinta: 2020-11-27

PARTNERIAI
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Klaipėdos regos ugdymo centras
Klaipėdos regos ugdymo centras
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Sveikatiada
Sveikatiada
Sveika mokykla
Sveika mokykla
Lietuvos mažųjų žaidynės
Lietuvos mažųjų žaidynės
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas