+370 (41) 52-39-25

info@pauc.lt

Papilės g. 3, LT-76196 Šiauliai

Orientacinis žygis Šv. Velykas pasitinkant 2022 m.

2022 m. balandžio 13 d. socialiniai partneriai dalyvauja orientaciniame žygyje.

Šv. Velykas pasitinkant ieškome vis įdomesnių veiklų, o kas gali būti įdomiau už veiklas lauke. Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centras jau antri metai organizuoja orientacinius žygius savo įstaigos vaikams ir socialiniams partneriams – artimiausiems darželiams. Šiemet žygis skirtas Šv. Velykų savaitei, siejant ieškomus objektus su Velykine tematika. Šiuo žygiu buvo siekiama stiprinti socialinę partnerystę ir bendradarbiavimą tarp įstaigų, didinti ugdytinių orientavimosi aplinkoje įgūdžius, ištvermę, dėmesingumą, mokyti naudotis žemėlapiu, susipažinti ir su bendraamžiais žaisti fizinio aktyvumo žaidimus. Žygyje dalyvavo Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro „Obuoliukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupės, socialinių partnerių lopšelių-darželių „Coliukė“, „Gluosnis“, „Sigutė“, „Žilvitis“ atstovai.

Žygio dalyviai pasiruošė žemėlapį nuo kiekvienos įstaigos iki centrinio Šiaulių miesto parko. Vieni pasinaudojo Google Maps galimybėmis, o kiti sukūrė savo – tai tik patvirtina, kad vaikų ir jų auklėtojų išradingumas beribis. Eidami iki parko savo žemėlapyje vaikai pasižymėjo ne mažiau kaip 3 skirtingus objektus. Atvykę visi dalyviai prisistatė išradingais ir nuotaikingais šūkiais, o tada gavo žygio kapitonių Aidos ir Astos užduotis – rasti velykinius kiaušinius ir paveikslėlius, paslėptus po QR kodais. Tam padėjo organizatorių paruošti parko žemėlapiai ir spalvinės kryptys. Suradę nurodytas vietas, komandos jas užfiksavo, atliko užduotis ir radinius pristatė žygio kapitonėms.

Dalyviai turėjo surasti:

1. Paslėptus piešinius.

2. Paslėptus kiaušinius

 

Šiuo žygiu užmegzti glaudesni veiklų organizavimo ryšiai tarp socialinių partnerių, patobulėjo vaikų orientavimosi erdvėje, žemėlapyje įgūdžiai. Sustiprinti ištvermės įgūdžiai (juk reikėjo kelią nuo įstaigų iki parko įveikti) ir dėmesingumas (randant konkrečias vietas). Patirtos teigiamos emocijos dalyvaujant veiklose su bendraamžiais. Keletas minčių iš mažųjų dalyvių atsiliepimų: „buvo labai smagu šokti kartu su tiek daug vaikų“, „labiausiai patiko ieškoti kiaušinių, tik gaila, kad turėjom rasti tik vieną, norėjom daugiau“, „mums labiausiai patiko ieškoti kiaušinio, sudėlioti saulę ir šokti“, „oras puikus, žygis taip pat. Linksmai praleidome laiką“. Taigi, įgyvendintos veiklos ir vaikų refleksija padeda apgalvoti, ką sekančiam žygiui galėsime padaryti kitaip 😊 O žygio akimirkas rasite https://youtu.be/QRxwcVe0BQg

Aurelija Leišienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Olimpinių žiedų dėlionė 2022 m.

2022 m. vasario mėn. pedagogės Aida Klevickienė, Jolanta Romanovaitė su „Nykštukų“ gr. ugdytiniais dalyvavo Respublikiniame projekte „Olimpnių žiedų dėlionė“. Projektą organizavo Šiaulių lopšelis-darželis „Bitė“. Jo metu kompleksiškai įgyvendinome olimpinio ugdymo, sveikatos stiprinimo bei STEAM idėjas. Veiklos metu imitavome žiemos olimpinių žaidynių ledo ritulio sporto šaką.

Informaciją parengė IU auklėtoja ir judesio korekcijos specialistė Aida Klevickienė

Orientacinis socialinių partnerių žygis 2021 m.

2021 m. gegužės mėn. Petro Avižonio ugdymo centro sveikatinimo darbo grupė organizavo orientacinį žygį socialiniams partneriams. Žygio dalyviai Šiaulių lopšeliai-darželiai „Coliukė“, „Žilvitis“, „Sigutė“. Žygio dalyviai keliavo iki kaimyninių darželių. Įstaigų atstovai pasiruošė žemėlapius ir žymėjosi einamą kelią, praeinamus objektus. Šiaulių lopšelis-darželis „Coliukė“ keliavo iki „Sigutės“ darželio, Petro Avižonio ugdymo centro atstovai keliavo dviem kryptimis- iki „Žilvičio“ (abiejų įstaigų vaikai tikosi Medelyno progimnazijos stadione), ėjo iki „Sigutės“ ir „Gluosnio“. „Sigutės“ lopšelis-darželis prisijungęs prie orientacinio žygio iniciatyvos, išsirengė į pirmąjį šių metų žygį ir atkeliavo iki Petro Avižonio ugdymo centro. Vaikai sakė, kad esame „labai labai toli!“ – taip mažoms kojytėms atrodė mus skiriantis 1,4 km. Saugaus atstumo išlaikymas – mūsų prioritetas! Tad vieni kitiems pamojuodami, iš tolo parodydami kaip žaisti mokomės bendrauti kitaip 🙂

Savo žygio įspūdžius keliauninkai užfiksavo šypsenėlėse, sakydami, kad jiems labai patiko 🙂 Kuo labai džiaugiamės. 

Kiek mažesnėmis kojytėmis, bet ištvermingi mūsų „Obuoliukų“ grupės ugdytiniai keliavo iki lopšelio-darželio „Gluosnis“. Supratome, kad sekantis maršrutas šiems vaikams turi būti ilgesnis O orientuotis žemėlapyje ir pažinti kelio ženklus sekėsi šauniai!

Kita į orientacinį žygį patraukusi Petro Avižonio ugdymo centro komanda – „Naminukų” grupės vaikai. Jų kryptis – lopšelis-darželis „Sigutė”. Vaikai keliavo sekdami iš anksto paruoštu žemėlapiu, tarpinėse stotelėse įveiktą tikslą pažymėdami štampukais ant rankos. Atvykus į darželį, mūsų laukė naujos pažintys (kaip būtina šiuo metu – matantis ir bendraujant tik per atstumą) ir įdomios veiklos.

Basakojai Vitaminai metų karuselėje

2021 m. sveikatinimo-pažinimo projektas „Basakojai Vitaminai metų karuselėje”  – organizatorius  Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė”>> https://pauc.lt/basakojai-vitaminai-metu-karuseleje/
 

Atnaujinta: 2022-04-14

PARTNERIAI
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Klaipėdos regos ugdymo centras
Klaipėdos regos ugdymo centras
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Sveikatiada
Sveikatiada
Sveika mokykla
Sveika mokykla
Lietuvos mažųjų žaidynės
Lietuvos mažųjų žaidynės
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas