+370 (41) 52-39-25

info@pauc.lt

Papilės g. 3, LT-76196 Šiauliai

Mamų pasakos

              Balandžio 27d. – gegužės 8 d. ,,Naminukų“ grupės vaikai kartu su savo tėveliais plėtė savo žinias apie šeimą, puoselėjo meilę ir pagarbą mamai močiutei, artimiems žmonėms. Ugdytiniai domėjosi knygutėmis, klausėsi įvairių sekamų pasakų, stebėjo ir aptarė žiūrėtus vaizdo įrašus, mokėsi mintinai eilėraščių apie mamytes, močiutes. Išklausę pasakos ,,Kaip zuikis jausmus pažino“ visas dalis, rinkosi norimus vaidinti vaidmenis-personažus. Grupės vaikus domino ir kitos veiklos: jie dėliojo dėliones, prisiminė kokius darbelius dirba jų mamytės, močiutės, susipažino su raide ,,M“, prisiminė ir rašė išmoktas kitas raideles, kūrė žodžius iš įvairių gamtinių priemonių, įtvirtino skaičiavimo įgūdžius. Visa tai įtvirtino atlikdami praktines, kūrybines užduotis. Kirpdami, aplikuodami, klijuodami, puošdami, kurdami knygutes ir įvairiausias dovanėles mamytėms, močiutėms, patyrė  daug džiugių emocijų, lavino savo vaizduotę, kūrybiškumą, smulkiąją motoriką.

Knyga – mano draugas

Didžiausio vaikų susidomėjimo sulaukė vaizdo įrašas apie knygelės atsiradimo kelią, kurį pristatė pamėgta vaikų herojė- Kakė Makė, sekdami jos pavyzdžiu vaikai pasigamino knygeles, knygų skirtukus. Foto nuotraukomis demonstravo savo mėgstamiausias knygas. Buvo išradingi, kūrybingi įvairiomis priemonėmis, įvairiose aplinkose „rašydami” savo vardą. Daug džiaugsmo suteikė užduotis, kad knygeles galima skaityti ne tik vienas kitam, bet ir savo augintiniui, žaisliukui, jas mėgsta ir pasakų veikėjai.

Margučių kraitelė

Trafareto pagalba apsivedžiojo kiaušinius, juos išsikirpo. Surūšiavo margučius pagal spalvas, lygino kiaušinius pagal dydį ir juos sudėjo nuo didžiausio iki mažiausio. Ir, žinoma, nepamiršo kaišinių numarginti. Atliekant šias užduotis lavėjo regimasis ir erdvės suvokimas, prisiminė spalvas, mokėsi tapatinti daiktus pagal dydį ir spalvą, susipažino su sąvokomis „didelis – mažas“, lavėjo skaičiavimo ir smulkiosios motorikos įgūdžiai.

Velykų kraitelė

Peržiūrėjo filmuką „Viščiuko istorija“. Vaikai susikaupė, mokėsi skaičiuoti, atsakė į klausimus. Piešė, aplikavo iš geometrinių figūrų įvairiausias pavasario gėles. Prisiminė geometrinių figūrų pavadinimus, lavėjo regimasis ir erdvės suvokimas, smulkiosios motorikos įgūdžiai.

„Pas Velykų bobutę“

 „Naminukai ”  domėjosi margučių marginimo spalvomis bei raštais, juos piešė, spalvino, ornamentavo. Pabandė sukurti margutį iš netradicinių priemonių. Vaikai štampuodami, iš vienkartinių šaukštelių kūrė zuikučius, velykinius atributus, kuriais vėliau papuošė savo namus. Mokėsi deklamuoti eilėraštį apie Velykas. Žaidė tradicinius velykinius žaidimus.

 „Margučių kraitelė”

Rimantas trafareto pagalba apsivedžiojo kiaušinius, juos išsikirpo. Surūšiavo margučius pagal spalvas, lygino kiaušinius pagal dydį ir juos sudėjo nuo didžiausio iki mažiausio. Ir, žinoma, nepamiršo kiaušinių numarginti. Atliekant šias užduotis lavėjo regimasis ir erdvės suvokimas, skaičiavimo ir smulkiosios motorikos įgūdžiai. Prisiminė spalvas, mokėsi tapatinti daiktus pagal dydį ir spalvą, susipažino su sąvokomis „didelis-mažas“.

 

 „Sodinu ir auginu ant palangės“

Kovo 30 d.- balandžio 3 d. „Naminukų“ grupės vaikai kartu su savo šeimų nariais domėjosi sėklų įvairove, rūšiavo jas pagal dydį, spalvą, dėliojo didėjančia ir mažėjančia tvarka, numeravo. Skaitmenis numeravimui lipdė iš plastilino. Stebėjo vaizdo įrašą „Kaip dygsta sėkla“, aptarė, ko reikia, kad sėkla dygtų ir augtų, savo pastebėjimus, mintis iliustravo piešiniais, simboliais. Kartu su auklėtoja atliko bandymą , aiškinosi, kurios pupelės sudygs greičiau. Pasisėjo savo „Žaliąją palangę“, papuošė ją kūrybiniais darbeliais. Daug laiko praleido lauke, džiaugėsi saulės spinduliais ir šiluma, tyrinėjo upelio tėkmę, stebėjo pirmuosius pavasario žiedus. O kai namuose pasidarydavo liūdna, į svečius kviesdavo virtualius draugus.

Atnaujinta: 2020-05-12

PARTNERIAI
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis – darželis ,,Coliukė”
Šiaulių lopšelis – darželis ,,Coliukė”
Klaipėdos regos ugdymo centras
Klaipėdos regos ugdymo centras
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Sveikatiada
Sveikatiada
Sveika mokykla
Sveika mokykla
Lietuvos mažųjų žaidynės
Lietuvos mažųjų žaidynės
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas