+370 (41) 52-39-25

info@pauc.lt

Papilės g. 3, LT-76196 Šiauliai

 

Stebiu, tyrinėju atrandu. „Vandens lašelio kelionė“.

Vanduo labai svarbus žmogaus gyvenime. Jis numalšina troškulį, palaisto augalus ir pan.  Pažintinio filmuko pagalba vaikai galėjo suprasti kaip vandens lašelis keliauja: šildomas saulutės vanduo garuoja, virsta debesėliu, iš kurio lietučiu grįžta atgal į žemę. Vaikams buvo pasiūlyta atspėti mįslę, pasiklausyti vandens muzikos, dainelių. Praktinių veiklų metu vaikai atliko bandymus: aiškinosi, kokie daiktai plaukia, kokie skęsta, ragavo įv. vandenį, jį matavo ir pan. Daug teigiamų emocijų sukėlė kartu su tėveliais išlankstytų laivelių plukdymas. Dėkoju tėveliams, padėjusiems vaikams pažinti vandens galią.

 

Kas šliaužia, skraido?

Pavasaris — tai metas, kai viskas žydi, žaliuoja, auga. O praskleidęs pievoje žolę, gali pamatyti kaip ten ropoja, šliaužia, skraido, zvimbia…

„Saulės zuikučių” grupės vaikai susipažino su mažaisiais pievų gyventojais: gaudė pievoje drugelius, stebėjo šliaužiančią sraigę, skaičiavo boružėlės taškelius. Ugdytiniai tyrinėjo jų išvaizdą, klausėsi dainelių. Su tėvelių pagalba savo mažomis pėdutėmis piešė drugelį, lipdė sraigę, atliko kitas užduotis. Ačiū visiems už pasidalintas akimirkas.

Knygai, mamai ir visai šeimai

 

Daug dėmesio sulaukė užduotys su knygomis, klausėsi pasakėlių, lopšinių, dainelių „skaitė“ savo mėgstamas knygeles, iš jų statė bokštus, lygino knygas pagal dydį, bandė skaičiuoti knygas. Nuostabus šeimos mini darželis.

Gražus oras ir gėlės pievose kvietė į gamtą, o prisirinkus gėlyčių vaikai kartu su tėveliais puošė plaukus, dėliojo, klijavo gėles ant nupieštų plaukų, lavino rankos ir akies koordinaciją, orientaciją mažoje erdvėje. Vėrė  karolius iš namuose turimų medžiagų, puošėsi  ir lavino smulkiąją motoriką.

Dėkojame vaikams, tėveliams už atliktas veiklas, iniciatyvas, kūrybiškumą ir kantrybę.

Tau, mamyte, gėlės, pasakos, lopšinės…

Kartu su tėveliais ruošė dovanėles, siurprizus mamytėms, klausėsi pasakėlių, lopšinių, dainelių, „skaitė“ savo mėgstamas knygeles.

Pavasaris kalba paukštelio balsu

Vaikai, kartu su tėveliais bandė atlikti auklėtojos pasiūlytas veiklas: klausėsi pasakėlių, paukštelių balsų, mėgdžiojo juos, imitavo  judesius. Iš namuose turimų medžiagų pagal pasirinkimą darė paukšteliams lizdelį. Piešė, aplikavo paukštelį. Džiaugėsi atbundančia gamta.

„Pats dažysiu kiaušinius“ ir „Velykų dirbtuvėlės“Įvairiomis meninės veiklos priemonėmis ruošėsi  Velykų šventei. Stebėjo, patys bandė puošti, marginti margučius, džiaugėsi švente pramogaudami. Ačiū šauniems vaikučiams ir jų tėveliams!

Margučių kraitelė

Trafareto pagalba apsivedžiojo kiaušinius, juos išsikirpo. Surūšiavo margučius pagal spalvas, lygino kiaušinius pagal dydį ir juos sudėjo nuo didžiausio iki mažiausio. Ir, žinoma, nepamiršo kaišinių numarginti. Atliekant šias užduotis lavėjo regimasis ir erdvės suvokimas, prisiminė spalvas, mokėsi tapatinti daiktus pagal dydį ir spalvą, susipažino su sąvokomis „didelis – mažas“, lavėjo skaičiavimo ir smulkiosios motorikos įgūdžiai.

Projektinė veikla „Žalioji palangė”
  Visą savaitę mažieji „Saulės zuikučių” grupės vaikai su tėveliais vykdė auklėtojų pasiūlytą veiklą „Žalioji palangė”: sodino svogūnus, rūšiavo sėklas, jas sėjo, stebėjo sprogstančius šakelių pumpurus ir kt. Vaikai šakute piešė tulpes, aplikavo medį, klausėsi pasakėlės apie pupą, dainavo, mankštinosi. Dėkojame vaikams ir tėveliams už puikiai atliktus darbelius. Šaunuoliai.

Atnaujinta: 2020-06-02

PARTNERIAI
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Klaipėdos regos ugdymo centras
Klaipėdos regos ugdymo centras
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Sveikatiada
Sveikatiada
Sveika mokykla
Sveika mokykla
Lietuvos mažųjų žaidynės
Lietuvos mažųjų žaidynės
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas