+370 (41) 52-39-25

info@pauc.lt

Papilės g. 3, LT-76196 Šiauliai

MANO MAMA

„Smalsučių“ grupės vaikai kūrė mamytėms šukuosenas, dėliojo žodį MAMA naudodami gamtinę medžiagą, kitokias įvairias priemones, gamino kūrybinius darbelius.

Žodis – MAMA

Marko tėveliai perskaitė trumpą eilėraštuką. Kaip saulytė, kaip šviesi, tu, mamyte, mums esi. Tu ir šildai ir šypsais, meilės spinduliais šviesiais. Mokėsi mintinai. Nuspalvino dideles širdis raudona spalva, mažas širdeles – mėlyna. Dideles širdis suskaičiavo. „Jausmų puodelį“ padovanojo mamai. Atpažino tvirtai stovinčią raidę ir ją nuspalvino. Išsikirpo raidžių korteles ir pagal pavyzdį sudėjo žodį MAMA. Nurašė (kopijavo) žodį. Suskaičiavo, kiek raidžių turi žodis MAMA. Surado tarp raidžių pasislėpusius žodžius MAMA. Buvo tobulinami skaičiavimo ir rašymo įgūdžiai, lavinamas regimasis ir erdvinis suvokimas, smulkiosios motorikos įgūdžiai.

Pavasarėli, paskubėk

Mamos perskaitė pasaką “Ypatingi kačiukai”, kieme susirado “kačiukus”, nusiskynė ir padarė kūrybinį darbą „Kačiukai“. Atliekant šias užduotis lavėjo girdimasis, regimasis suvokimas, orientacija erdvėje, smulkiosios motorikos įgūdžiai, susipažino su “kačiukais”:) Labai išradingi darbeliai.

 

Margučių kraitelė

Trafareto pagalba apsivedžiojo kiaušinius, juos išsikirpo. Surūšiavo margučius pagal spalvas, lygino kiaušinius pagal dydį ir juos sudėjo nuo didžiausio iki mažiausio. Ir, žinoma, nepamiršo kaišinių numarginti. Atliekant šias užduotis lavėjo regimasis ir erdvės suvokimas, prisiminė spalvas, mokėsi tapatinti daiktus pagal dydį ir spalvą, susipažino su sąvokomis „didelis – mažas“, lavėjo skaičiavimo ir smulkiosios motorikos įgūdžiai.

 

Velykų kraitelė

Peržiūrėjo filmuką „Viščiuko istorija“. Vaikai susikaupė, mokėsi skaičiuoti, atsakė į klausimus. Piešė, aplikavo iš geometrinių figūrų įvairiausias pavasario gėles. Prisiminė geometrinių figūrų pavadinimus, lavėjo regimasis ir erdvės suvokimas, smulkiosios motorikos įgūdžiai.

 

Tas kiaušinio trapumas, tas margučio margumas

 „Smalsučiai“ ruošdamiesi Velykoms atliko auklėtojų rekomenduotas bei savo sugalvotas užduotis, gamino įvairius velykinius darbelius. Kartu su draugais pasidžiaugė puikiais darbų rezultatais.

 Margučių kraitelė

Markas trafareto pagalba apsivedžiojo kiaušinius, juos išsikirpo. Surūšiavo margučius pagal spalvas, lygino kiaušinius pagal dydį ir juos sudėjo nuo didžiausio iki mažiausio. Ir, žinoma, nepamiršo kiaušinių numarginti. Atliekant šias užduotis lavėjo regimasis ir erdvės suvokimas, skaičiavimo ir smulkiosios motorikos įgūdžiai. Prisiminė spalvas, mokėsi tapatinti daiktus pagal dydį ir spalvą, susipažino su sąvokomis „didelis-mažas“.

Tarptautinė vaikų knygos diena

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu – balandžio 2 –ąją.

Šią dieną daugybėje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės. Rengiami konkursai, parodos, konferencijos, skirtos geriausioms pasaulio vaikiškoms knygoms. Prie prasmingos veiklos prisidėjo ir “Smalsučių” grupės bendruomenė. Keturmečiai, padedami tėvelių, kūrė savo pirmąsias knygeles. Kviečiame ir Jus pasidžiaugti vaikų kūryba ir darbais.

Atnaujinta: 2020-05-11

PARTNERIAI
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Klaipėdos regos ugdymo centras
Klaipėdos regos ugdymo centras
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Sveikatiada
Sveikatiada
Sveika mokykla
Sveika mokykla
Lietuvos mažųjų žaidynės
Lietuvos mažųjų žaidynės
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas